June 23, 2021
Portali Shprehja

Qeveria tërheq pr/ligjin për ndërtesat pa leje

Në mbledhjen e sotme të  74-të, Qeveria bazuar në njoftimin për aktivitetet e zbatuara të paraqitura nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve  miratoi  vendimin për tërheqjen e Propozim-ligjit për përcaktimin e statusit ligjor të ndërtesave të  dërtuara në mënyrë të paligjshme, që ishte në procedurë parlamentare.

.

Të Ngjajshme

Bekteshi: Shtrenjtimi i derivateve nuk është rritje e akcizës, por shërben për të mbrojtur ambientin

admin

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

admin

Dasmat dhe ahengjet tjera në ambiente të mbyllura, Bekteshi: Kjo nuk varet vetëm nga Ministria  e Ekonomisë

admin

Leave a Comment