January 30, 2023
Portali Shprehja

Radja Nainggolan kthehet në futbollin italian, do të ndihmojë shokun e ngushtë!

Radja Nainggolan tashmë është një hap larg veshjes së fanellës së SPAL ne Serie B. Në fakt, klubi bardhekalter ka nisur një indicie sociale në rrjetet e tij sociale duke publikuar foton e dorës së bërë tatuazh qe nuk eshte e belgut (duhet të jetë i futbollistit Maistro), por ka mbishkrimin: “Gjejeni se kush?” duke luajtur me fjalet…

Prandaj Nainggolan së shpejti do të zyrtarizohet si përforcim i SPAL ku do të gjejë, ndonëse në rolin e trajnerit, Daniele De Rossi me të cilin ka luajtur në Romë dhe jane ende miq te ngushte.

Para dy ditesh, belgu doli hapur: “De Rossi dhe SPAL? E kam dëgjuar sot, ne kemi një miqësi të rëndësishme që shkon përtej futbollit. Nëse ai ka nevojë për mua, unë mund t’i jap një dorë. SPAL nuk është i vetmi ekip që më dëshiron, por unë jam duke kërkuar një projekt interesant.

Daniele është në vitin e parë si trajner dhe unë jam gati ta ndihmoj”, tha Nainggolan në Radio Kiss Kiss. Naingolan ka luajtur ne Itali me Piacenza, Cagliari, Roma dhe Inter perpara se te kthehej ne Belgjike te Anwerpen.

Në gusht 2017, pasi u përjashtua nga thirrjet e fundit nga trajneri Roberto Martínez, ai shqyrtoi mundësinë e largimit nga kombëtarja, vetëm për të rimarrë hapat e tij;[112] në nëntor u kthye në skuadrën belge. Më 27 mars 2018, ai luajti ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Belgjikes me rastin e fitores në shtëpi kundër Arabisë Saudite (4-0), pasi, pasi u përjashtua nga skuadra për Botërorin 2018 në Rusi, shpalli zyrtarisht terheqje nga ekipi kombëtar.

.

Të Ngjajshme

Florentino Perez zbulon sekretet e përmbysjeve “heroike” për Champions-in e 14-të

admin

E papritura e madhe e merkatos! “Teprica” e Guardiolës te Bayern Munich, gati firma edhe me sulmuesin e njohur

admin

CR7 i ndodh ajo që s’e kishte menduar kurrë në Arabi, tifozët sauditë i përdhosin emrin dhe numrin (pamjet)

admin

Leave a Comment