September 25, 2020
Portali Shprehja

Rama: Marrëveshja çon drejt njohjes përfundimtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mirëpritur marrëveshjen për normalizim ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të arritur në Shtëpinë e Bardhë.

Rama thotë se kjo marrëveshje është vazhdim i rrugës drejt “njohjes përfundimtare”, transmeton REL.

Kryeministri i Shqipërisë, Rama ka thënë se arritja e marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë nuk paraqet akt “tradhtie”.

Kryeministri shqiptar po ashtu ka folur për iniciativën e një Shengeni rajonal, e cila ishte kundërshtuar nga autoritetet në Kosovë, por e cila, sipas tij, po bëhet falë “Amerikës mike”.

Të Ngjajshme

Amerikanët po i ofrojnë Kroacisë 12 avionë luftarakë F-16 për 1.4 miliardë dollarë

admin

Frika e Edi Ramës nga listat e hapura!

admin

EULEXI arrestoi kreun e OVL-UÇK-së, bastisja po bëhet nga policë rusë (VIDEO)

admin

Leave a Comment