June 27, 2022
Portali Shprehja

Rama në familjen e Thaçit: E kam si vëlla, e takova në Hagë se më kishte marrë malli (VIDEO)

Derisa nesër pritet të zhvillohet mbledhja e dy qeverive, kryeministri i Shqiipërisë, Edi Rama, sot qëndroi pranë familjes së ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Tact Watches

Gjatë këtij takimi, Rama foli edhe për vizitën që i bëri Thaçit në Hagë.

“Hashimi ishte shumë mirë, si me shëndet, por edhe me humor. Te formulari para se të futesha, shkrova: Do ta takojë se më ka marrë malli. E kam si vëlla Hashimin”, u shpreh Rama.

Gjatë ditës Rama ka inspektuar punimet në disa sipërmarrje të Kosovës, teksa theksoi se tarifat doganore të Shqipërisë me Kosovën do të hiqen, duke filluar nga ato bujqësore.

 

Të Ngjajshme

Zvogëlohet fuqia punëtore në Shqipëri – emigruan mbi 220 mijë qytetarë për 6 vite

admin

PDK me fjalë të mira për vizitën e Konjufcës në Hagë

admin

Goditje fatale për Putinin/ Paralajmërohet vrasja dhe rrëzimi nga pushtetit – ja tre rivalët që mund ta zëvendësojnë atë!

admin

Leave a Comment