November 29, 2021
Portali Shprehja

Rama nuk ndalet me rritjen e pagave për ushtarakët, premtime edhe për 2023-shin

Kryeministri Edi Rama përveç rritjes së pagave me 30% për ushtarët në 2022-shin, premton se vëmendja ndaj tyre në aspektin financiar do të jetë prezente dhe vitin pasardhës. Ai ka folur sot në lidhje me buxhetin që i është akorduar Ministrisë së Mbrojtjes duke thënë se synon që të përafrohet sadopak me vendet e tjera anëtare të NATO-s.

Të Ngjajshme

Daut Haradinaj: Shpresoj se krimin në Gllogjan nuk e ka bërë dora shqiptare

admin

Turqia veriperëndimore, përfshirë Stambollin, përfshihet nga një stuhi e fuqishme

admin

Shpërthen një granatë dore në Fushë Kosovë, nuk ka të lënduar

admin

Leave a Comment