May 28, 2022
Portali Shprehja

Rama: Shqipëria është peng i kontestit në mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Shqipëria është peng i kontestit në mes fqinjit tonë Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, deklaroi sot kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në fjalimin gjatë Konferencës së 18-të të Kryetarëve të Parlamenteve të Nismës Adriatike-Joniane, që po mbahet në Tiranë.

Tact Watches

Rama me këtë rast tha se nuk ka zgjidhje tjetër përveç durimit dhe shprehu shqetësimin për problemet e shumta në procesin e integrimit europian.

Të Ngjajshme

Ambasada e SHBA-së: Mbështesim “Ballkanin e Hapur”, i suksesshëm vetëm nëse përfshin të gjitha vendet

admin

Deputeti rus kërkon që Putini t’i japë fund luftës në Ukrainë

admin

Serbia vendi që humb më së shumti banorë në gjithë botën

admin

Leave a Comment