June 27, 2022
Portali Shprehja

Rama: Sot diçka po lëviz në Bullgari

Kreu i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama në Twitter ka shkruar në lidhje me hapjen e mundshme të negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në, përcjell TV21. Rama thotë se ka lëvizje në Bullgari për heqjen e vetos ndaj Shkupit, me çka vendet do të hapnin negociatat me Bashkimin Evropian.

Tact Watches

“Sapo dëgjova që diçka po lëviz sot në Bullgari. Shumë herët për të qenë optimist dhe shumë pak për të ndryshuar pjesën e fjalimit të nesërm, ku Bullgaria kritikohet si një vend që ka kidnapuar dy vende të NATO-s, ndërkohë që ka një luftë të nxehtë në kufirin e Evropës”, ka shkruar Rama.

Të Ngjajshme

Sveçla: S’ka asnjë shtetas kosovar duke luftuar në Ukrainë

admin

Analiza e The Times/ Boris Johnson paralajmëroi Macronin në takimin e G7: Mos i krijo Putinit hapësirën për të manipuluar

admin

Kryetari i Preshevës nesër viziton nesër Kadri Veselin në Hagë

admin

Leave a Comment