2 C
Skopje
December 9, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Ramush Haradinaj: Ne jemi mashtrues – unë, Albin Kurti, Isa Mustafa, Hashim Thaçi

Haradinaj i quajti mashtrues kandidatin për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, presidentin e shtetit, Hashim Thaçin.

“Ne jemi mashtrues, shumica e udhëheqësve politik jemi mashtrues. Të gjithë ne, Isa Mustafa, Albin Kurti, Hashim Thaçi, të gjithë jemi mashtrues”, është shprehur Haradinaj në rtv21.

Kjo sepse sipas tij nuk u bë reforma zgjedhore.

“Ne kemi premtuar reformën zgjedhore dhe ajo nuk u bë”, ka thënë Haradinaj.

Artikuj të ngajshëm

Detaje dhe fotografi të reja nga takimi i Sveçlës, Abrashit e Gjinit me Marko Gjuriqin

shprehja

Polici i pl agosur në Shkup është shqiptar, ja emri i tij!

shprehja

Bexheti: Ligji i përdorimit të gjuhës nuk duhet të ndryshohet (VIDEO)

shprehja