September 25, 2022
Portali Shprehja

Rasti i parë me linë e majmunit është konfirmuar në Ukrainë

Zyrtarët shëndetësorë të Ukrainës kanë konfirmuar rastin e parë me Linë e Majmunit në vend.

Kështu ka bërë të ditur shërbimi për shtyp i Ministrisë së Shëndetësisë, shkruajnë mediat e huaja.

Siç u theksua, pacienti aktualisht ndodhet në spital dhe raportohet të ketë simptoma të lehta të sëmundjes.

Ministria e Shëndetësisë theksoi se ndër simptomat, pacienti ka temperaturë dhe skuqje në trup.

Megjithatë, nuk është bërë i ditur rajoni ku është konfirmuar rasti.

.

Të Ngjajshme

Scholz kërkon partnerë energjie në vendet e Gjirit

Përmbytjet nga shiu kthejnë rrugët e Indisë në lumenjë

Forumi i Biznesit: Më pak barriera tregtare dhe doganore, më shumë bashkëpunim

Leave a Comment