June 22, 2021
Portali Shprehja

Reagimi i Kurtit për Mladiqin – Iliria News Agency

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi kriminelit të luftës Ratko Mlladiq iu ri konfirmua dënimi më burgim të përjetshëm për krime mbi popullsinë civile në Srebrenicë.

“Krimineli famëkeq i luftës, Ratko Mlladiq, i njohur si “kasapi i Bosnjës dhe Hercegovinës’, u dënua me burgim të përjetshëm për gjenocid. Serbia e fshehu dhe e portretizoi atë si një hero. Por ky vendim është një kujtesë se mohimi i krimeve të së kaluarës në Bosnje e Hercegovinë dhe Kosovë nga Serbia duhet të marrë fund”, ka shkruar Kurti.

Të Ngjajshme

Ambasadori amerikan kthehet në Rusi këtë javë – Iliria News Agency

admin

Rikthehen terminet për viza në Ambasadën e Gjermanisë – Iliria News Agency

admin

Italia heq maskat në ambientet e hapura nga 28 qershori – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment