Real Madrid e kalon lehtë Valencian, siguron finalen e Superkupës së Spanjës

Federata e Spanjës këtë vit ka bërë një ndryshim në Superkupën e Spanjës, duke e bërë format me katër skuadra, që do të luajnë gjysmëfinalen dhe finalen.

Në gjysmëfinalen e parë, ‘Los Blancos’ ishin dukshëm më të mirë, sesa rivalët e Valencias.

Toni Kroos me një gol të bukur prej goditjes së këndit, kaloi në epërsi prej 1:0 skuadrën e Real Madridit, para se Isco në minutën e 39’, të çonte në 2:0 epërsinë.

Luka Modric vulosi fitoren e Real Madrid kur shënoi për 3:0 në minutën e 65’.

Rezultatin përfundimtar të ndeshjes e vendosi Dani Parejo, duke shënuar nga penalltia në minutat e fundit të takimit./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Vivien Rubin – fansja e zjarrtë e Juventusit, ja cilin futbollist e ka idhull

shprehja

Neymar ia dedikon golin Kobe Bryant

shprehja

Bartomeu i cakton objektivat trajnerit Setien – rrit menjëherë presionin për të

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë