March 21, 2023
Portali Shprehja

Real Madrid nis sulmin: “Shikojeni këtë fytyrën këtu, quhet Iturralde Gonzalez dhe ka hequr maskën kundër klubit tonë…” (PAMJET)

Videoja e transmetuar nga Real Madrid Televisión në të cilën u përpiluan të gjitha gabimet e bëra nga Clos Gómez, një ish-arbitër që aktualisht mban pozicionin e drejtorit të projektit VAR, mori një përgjigje të menjëhershme nga Iturraldel Gónzalez, një ish-arbitër dhe bashkëpunëtor aktual në çështjet e arbitrazhit.

Iturralde bëri një mbrojtje të zjarrtë të Clos Gómez, duke sulmuar Real Madrid Televisión. “Ky është gabimi i madh që po instalohet në opinionin publik sepse Enríquez Negreira nuk kishte asnjë fuqi apo ndikim mbi arbitrat dhe tani kjo ka dalë për fat të keq sepse disa shkruajnë deklarata dhe të tjerët, në vend që të përdorin deklarata, përdorin televizionin e tyre siç është Reali Madrid Televisión, në një raport për Clos Gómez, i cili është i padenjë për një klub që e quan veten klubi më i mirë në botë”, siguroi Iturralde.

Ish-arbitri e skualifikoi plotësisht përmbajtjen e transmetimit. “Raporti që ka dalë për Clos Gómez është rrëqethës, është i pahijshëm. Për Clos Gómez kam futur dorën në zjarr, por jo për atë që e ka bërë atë raport. Sepse ai që e ka bërë është një shitës i tij.

Clos Gómez është një person me integritet, i cili ka gabuar 1000, 2000, 5000 herë kundër dhe në favor të Real Madridit dhe ata kanë nxjerrë në pah vetëm gabimet e tyre dhe sapo kanë nxjerrë në pah gabimet e tyre kur prokuroria ka ngritur padinë. Ajo që ka bërë Televizioni i Real Madridit është zvarritëse”, përfundoi ai.

Televizioni i Real Madrid transmetoi një video të premten në programin e tij ‘Hoy Jugamos’, para ndeshjes Real Madrid – Espanyol, në të cilën ata shqyrtonin gabimet që Clos Gómez do të kishte bërë kundër skuadrës së bardhë gjatë kohës së tij si arbitër profesionist.

Në artikull ata shqyrtojnë të dhënat nga 34 ndeshjet që arbitri ka arbitruar ndaj Real Madridit me rekord 20 fitore, 7 humbje dhe 7 barazime. Përveç kësaj, bilanci i kartonëve ndaj Real Madridit tërhoqi vërtet vëmendjen e tyre: 102 kartonë të verdhë dhe 8 kartonë të kuq, duke i bërë ata ekipin që shfaqi më shumë kartonë të verdhë dhe i dyti që mësoi më shumë, sipas RMTV.

Në këtë mënyrë, Real Madridi donte të përcillte mosmarrëveshjen e tij me Carlos Clos Gómez që vazhdon të jetë drejtor i projektit VAR, pas gjithçkaje që ka ndodhur që nga koha kur doli në dritë “Çështja Negreira”, në të cilën, nga ana tjetër, Ekipi i bardhë ka vendosur të paraqitet si prokuror privat tashme!

Por, Real Madrid TV ka vazhduar edhe me tej, duke i nxjerre bojen edhe ish-arbitrit Iturralde: “Ky është Iturralde González, arbitri që më në fund ka hequr maskën dhe tani është i përkushtuar për të sulmuar Real Madridin përmes mediave”. Me këtë fjali fillon një video gati 4-minutëshe, në të cilën Real Madrid Televisión rishikon gabimet që sipas tyre, Iturralde ka bërë ndaj klubit të bardhë gjatë 17 sezoneve që ishte arbitër i Kategorisë së Parë.

Penalltitë e pavlerësuara, golat qartë kundër pozicionit jashtë loje dhe madje edhe një gol me flakë në fushë. RMTV rishikon një listë të gjatë gabimesh dhe madje përmend një intervistë me Iturralde në MARCA ku ai “mburret dhe tallet me statistikat e tij me Real Madridin”.

Në video theksojnë gjithashtu se në 17 vitet që Iturralde González arbitroi në Kategorinë e Parë, Real Madridi mori me të një bilanc prej 30 fitoresh, 5 barazime dhe 14 humbje me 110 kartonë të verdhë dhe 10 kartonë të kuq.

.

Të Ngjajshme

Rrezikon rënien nga liga, klubit të famshëm anglez i hiqen 3 pikë! “Nuk po paguhen rrogat…”

admin

Ylli i ri në Premier League u ble thjesht 3 mln euro dhe sot Man United e do me çdo kusht!

admin

Pse prekja e Vlahovic u zhduk nga VAR-i gjatë polemikave te Inter-Juve: top i pastër me dorë! (PAMJET)

admin

Leave a Comment