September 28, 2020
Portali Shprehja

Real shtyn merkaton e ëndrrave për vitin tjetër, ja kush do të jenë “galaktikët” e rinj

Nuk ka rëndësi nëse quhesh Real Madrid dhe je klubi me më shumë trofe në botë, Covid-19 ka goditur edhe financat e merengues.

Klubi spanjoll nuk do të mund t’i lejojë vetes, ashtu siç mund ta bëjnë as klubet e tjerë, investime të mëdha për sezonin e ri.

Objektivi do të jetë që të kursehet, duke kërkuar që të pasurohet koleksioni i trofeve me të cilët Real-i ka mësuar tifozët e tij.

Dhe sezonin e ardhshëm do të kthehet të mendojë për të përforcuar ekipin me emra të rëndësishëm, duke parë se mundetë nuk i mungojnë Florentino Perez-it.

Sipas Marca-s, Real madrid ka vënë në shënjestër Mbappe, Haland dhe Pogba, por të tre do të jenë objektiva të mëdhenj për merkaton e vitit 2021.

Nëse spanjollët do të arrijnë t’i realizojnë këto blerje, atëherë do të mund të flasim për një ekip të video-lojërash.

Megjithatë, Zidane do të duhet të punojë me materialin që kishte në dispozicion edhe në muajt e kaluar.

.

Të Ngjajshme

REKORDMENI RONALDO: Juventusi dhe Pirlo i falen CR7, Roma “flak” fitoren! Debutojnë Morata dhe Kumbulla (VIDEO)

admin

Barcelona bind ndaj Villarreal-it, shkëlqen Ansu Fati,  Messi “kap” Ramos-in

admin

PSG bën detyrën ndaj Reims, Icardi kthehet protagonist

admin

Leave a Comment