January 28, 2022
Portali Shprehja

Real triumfon në El Clasico dhe siguron finalen e Superkupës, Benzema është Ramos-i i ri (Video)

120 minuta lojë dhe 5  gola. El Clasico nuk ka zhgënjyer.

Real Madrid ka fituar gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës të luajtur kundër Barcelona-s në Riad dhe ka siguruar një vend në finale, ku do të përballet me fituesen e Atletico Madrid- Athletic Bilbao.

Tact Watches

Super sfida është vendosur në kohën shtesë pasi 90 minutat janë mbyllur 2-2 pas golave të Vinicius Junior (25′), De Jong (42′), Benzema (72′), Ansu Fati (83′).

Në shtesën e parë, në minutën e 98-të, ka qenë Valverde që ka realizuar golin që ka vendosur ndeshjen pas një kundërsulmi perfekt të Los Blancos.

Karim Benzema ka dhënë një asist dhe ka shënuar në një ndeshje kundër Barcelona-s për herën e parë në karrierën e tij me Real Madrid, duke u bërë lojtari i parë i Real-it që e bën një gjë të tillë pas  Sergio Ramos në majin e 2009-ës.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment