April 2, 2023
Portali Shprehja

Reali zyrtarisht kundër Barcelona-s, Xavi i irrituar! “”Nuk e di se çfarë po kërkojnë” Simeone: “Kur mbyllet një derë, hapet një dritare”

Real Madridi bëri të ditur se kërkon të pranohet në gjyqin ndaj Barcelonës për ‘rastin Negreira’ si palë e dëmtuar. Njoftimi vjen me një deklaratë zyrtare: “Bordi i drejtorëve të Real Madrid CF, në mbledhjen e mbajtur sot, mësoi për akuzat e rënda të bëra nga prokurori i Barcelonës kundër FC Barcelona, ​​dy prej presidentëve të saj, Josep María Bartomeu dhe Sandro Rosell, dhe ish-drejtorët Albert Soler dhe Óscar Grau…

Kjo në bazë të krimeve të mundshme, ndër të tjera, të korrupsionit në sektorin e sportit, në kontekstin e marrëdhënies së krijuar nga klubi në fjalë me ish-zëvendëspresidentin e gjyqtari i Komitetit Teknik, José María Enríquez Negreira.

Real Madrid shpreh shqetësimin e tij të thellë për seriozitetin e fakteve dhe rithekson besimin e tij të plotë në veprimin e drejtësisë dhe ka rënë dakord që, në mbrojtje të interesave të tij legjitime, do të paraqitet në procedim sapo gjyqtari te jape ok”.

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone foli për ‘Case Negreira’, një skandal që përfshin Barcelonën: “Këto janë çështje që duhet të zgjidhen nga ata që kanë kompetencë – deklaroi ai në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Girona -, të gjithë duhet të konkurrojnë me të njëjtat rregulla. Por kur mbyllet një derë, hapet edhe një dritare”, tha ai.

Duke folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Athetic, trajneri i Barcelonës Xavi Hernandez komentoi gjithashtu thashethemet e fundit në lidhje me rastin Negreira: “Nuk e di se çfarë po kërkojnë. Jam i fokusuar te lojtarët, në lojën, në ndeshjet. Se ajo që po ndodh nuk do të na destabilizojë. Nuk e di nëse Madridi ndihet i dëmtuar apo jo, është një pyetje që duhet t’ia bëni atyre”

.

Të Ngjajshme

Donadoni këshillon Leao-n: “Ja çfarë i mungon për të qenë kampion”

admin

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Leave a Comment