February 26, 2021
Portali Shprehja

Refuzon të paguaj hotelin, arrestohet një rus në Prishtinë

Një rus me shtetësi gjermane është arrestuar pasi kishte refuzuar të dal nga hoteli në të cilin kishte qenë i akomoduar dhe nuk e kishte bërë pagesën.

Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 12:00, në Prishtinë.

Siç thuhet në raport, me vendim të prokurorit i dyshuar është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon të hetohet.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull Rus me shtetësi Gjermane  për shkak se ankuesja femër kosovare ka raportuar se i dyshuari  kishte refuzuar të dal nga hoteli i cili kishte qenë i akomoduar dhe nuk e kishte bërë pagesën. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Arrestohet i kërkuari në Podujevë për veprën penale “Vjedhje e Rëndë”

admin

Arrest shtëpiak për të miturin që goditi me thikë një person në Prizren

admin

Policia në kërkim të 25 vjeçarit nga Klina, kërkon bashkëpunim nga qytetarët për arrestimin e tij

admin

Leave a Comment