October 6, 2022
Portali Shprehja

Regjistrohen 134 raste të reja me Covid-19 në vend

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 134 raste të reja me Covid-19 nga 912 testime.

Në të njëjtën kohë janë regjistruar 144 pacientë të shëruar, si dhe një person i vdekur.

Nga numri total i infektimeve janë regjistruar 33 riinfeksione.

Janë regjistruar 144 pacientë të shëruar.

Sipas Regjistrit të personave të vdekur të diagnostikuar me Covid-19 nga sistemi “Termini im”, janë regjistruar dy persona të vdekur, nga Strumica (74 vjeç) dhe Vinica (76 vjeç).

Një person ka ndërruar jetë në spital dhe një në shtëpi.

Personat e vdekur janë regjistruar në datën 29 gusht dhe 31 gusht 2022.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.155.983 testime për Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 341.261, numri i të shëruarve është 330.472, numri i të vdekurve është 9.502 dhe numri i rasteve aktive është 1.287.

.

Të Ngjajshme

MekGregor: Do të bëj rikthimin më të madh në historikun e sportit

Reperi i njohur, Bardhi ka paralajmëruar se është drejtë finalizimit të projekteve të reja

Si e zgjidhin kinezët problemin e automjeteve të parkuara pa leje?

Leave a Comment