May 12, 2021
Portali Shprehja

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.988 teste të kryera janë regjistruar 824 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 682 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 31 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 146.733 raste, prej të cilëve 122.121 janë shëruar, kurse 4.419 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 20.193 raste aktive me virusin korona.

.

Të Ngjajshme

Strugë-Qafëthanë, Nikollovski pa përgjigje për rindërtimin e rrugës

admin

Komitet për bashkëpunim ekonomik mes RMV-së dhe Greqisë

admin

Qytetarët: Veprimi i Artan Grubit, për pikë politike!

admin

Leave a Comment