January 16, 2021
Portali Shprehja

Regjistrohen 408 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 408 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dhe zbatojnë rekomandimet e miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Të Ngjajshme

Besimtarët katolikë sonte festojnë Buzmin

admin

Maas: Gjermania kërkon zgjidhje për mosmarrëveshjen midis Shkupit dhe Sofjes

admin

Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, sanksionohen 226 vozitës në Komunën Qendër

admin

Leave a Comment