September 27, 2022
Portali Shprehja

Regjistrohen 5 viktima dhe 884 raste të reja me virus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.866 teste, ndërsa janë regjistruar 884 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 745 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Gjatë 24 orëve është raportuar një i vdekur nga Shkupi (77 vjeç). Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë me COVID-19 nga “Termini Im”, janë regjistruar edhe 4 persona të vdekur, nga një në Strumicë, Shtip, Koçan dhe Gostivar. Personat e vdekur janë regjistruar në periudhën prej datës 29.06 deri më 25.07.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 326.154, numri i të shëruarve është 311.760, numri i të vdekurve është 9.368, ndërsa numri i rasteve aktive ka arritur në 5.026 persona.

Të Ngjajshme

Violinisti Klaidi Sahatçi vjen në Shkup

Arrestohet një person në Tetovë, me eskavator ka dëmtuar instalimin elektrik

Qeveria shkrakon një drejtor të Alternativës

admin

2 comments

pbkfwmnyGVu July 28, 2022 at 5:53 pm

ufUBQdeEARJCG

Reply
pbkfwmnyGVu July 28, 2022 at 5:53 pm

KHvexFYbBNL

Reply

Leave a Reply to pbkfwmnyGVu Cancel Reply