November 26, 2022
Portali Shprehja

Regjistrohen 55 raste të reja me virus

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 644 teste, ndërsa janë regjistruar 55 raste të reja me COVID-19.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (55), janë regjistruar 15 riinfeksione.

Nga MSH njoftojnë se janë regjistruar 55 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të kaluara nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im”, nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 343.263, numri i të shëruarve është 333.274, numri i atyre që humbën jetën 9.542 dhe numri i rasteve aktive është 447.

Të Ngjajshme

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

Leave a Comment