May 21, 2022
Portali Shprehja

Regjistrohen 89 raste të reja me virus

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1.271 testime prej ku numri i rasteve të reja në vend gjatë 24 orëve të fundit është 89 pacientë të infektuar prej të cilëve 17 janë riinfektime

Tact Watches

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë pacientë që ka humbur betejën me Kovid-19

Numri i pacientëve të shëruar është 58

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 633. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 310.595
Të shëruar: 300.675
Të vdekur: 9.287
Testime: 2.034.656

Të Ngjajshme

Rita Ora me të dashurin marrin gjithë vëmendjen në shfaqjen e modës ‘Dior Men’s SS/23’

Punëtorët në Maqedoni të papaguar për orët shtesë

admin

“Kam tri javë që qaj”, Ronela Hajati kthehet në Shqipëri pas Eurovisionit

Leave a Comment