November 27, 2020
Portali Shprehja

Reguilon drejt Manchesterit, Reali e tepron me klauzolën e kërkuar

Kanë ndryshuar situatat për të ardhmen e Sergio Reguilon. Mbrojtësi i krahut të majtë do të largohet nga Real Madridi, pasi nuk ka hapësirë në Spanjë me Mendyn dhe Marcelon që janë para tij.

Futbollisti dëshironte të zgjaste huazimin te skuadra e Sevillas, por madrilenët po negociojnë me Manchester United. Ata duan të shesin futbollistin dhe duket se bisedimet janë në rrugën e duhur.

Futbollisti dhe agjenti i tij kanë pranuar dhe duhet vetëm të gjendet marrëveshja ekonomike, pasi palët kanë interes të përbashkët. Spanjollët duan të fusin një klauzolë riblerjeje, por “Djajtë e kuq” nuk janë dakord ta pranojnë.

.

Të Ngjajshme

Video: Tottenham argëtohet ndaj Ludogoretsit, Napoli e nis me fitore në stadiumin “Maradona”

admin

Europa League: Roma kalon me lehtësi Cluj-in dhe kualifikohet në 1/16-at

admin

Maradona, zbulohet letra e çuditshme: Pas vdekjes time dua të më…

admin

Leave a Comment