November 29, 2020
Portali Shprehja

Rekord i të infektuarëve në Ulqin, shtohen rastet me vdekje

Dita më e rëndë sa i përket numrit të ri të të infekturëve më koronavirus në qytetin e Ulqinit. Në qytetin tonë sot është regjistruar 45 raste të reja të të infektuarëve me koronavirus kurse numri i rasteve aktiv në komunën tonë ka shkuar në 130 veta, shkruan Ulqini Online.

Për fat të keq në qytetin tonë janë duke u shtuar edhe rastet me vdekje. Nga sot në qytetin e Ulqinit numërohen 6 raste me fund fatal.

Nga ana tjetër në Mal të Zi janë regjistruar 293 raste të reja të infektuar me koronavisurs.

Tabela e rasteve të reja për sot sipas komunave është e dhënë më poshtë.

Të Ngjajshme

Interesim i madh për të votuar në Podujevë, qytetarët presin ndryshim

admin

Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëri-tjetrit

admin

Dita e Pavarësisë, Pompeo uron shqiptarët “në emër të qeverisë së SHBA-ve dhe popullit amerikan”

admin

Leave a Comment