September 22, 2023
Portali Shprehja

Rekord për Xhoel Embiid, Los Anxhelos Lejkers rikthehet te fitorja

Skuadra e Lejkersit rikthehet te fitorja, duke mposhtur një skuadër pretendente për titull si Bruklin Nets. Kalifornianët fituan 116-103, sfidë ku shkëlqyen Entoni Dejvis (37 pikë e 18 kërcime) e Lonie Ualker, me 25 pikë. Për Bruklinin u dallua Kevin Durant me 31 pikë, por që mbetën për statistikë.

Zhgënjen sërish skuadra kampione e Golden Stejt Uarriors, që u mund 122-115 nga Memfisi, duke mos fituar ende jashtë fushe këtë sezon. Kerri me 27 pikë dhe Uigins me 26 u përpoqën t’i japin fitoren skuadrës kampione, por pa sukses. Për Memfisin u dallua Sabonis me 26 pikë e 22 kërcime.

Fiton Filadelfia, e cila falë 59 pikëve e 11 këcimeve të Xhoel Embiid-it, mundi 105-98 Juta Xhazin. Ndeshje e mirë edhe për Porter-in, që falë 31 pikëve i dha fitoren Denver Nagetsit ndaj Çikago Bullsit, me shifrat 126-103. Ndërkohë Minesota, falë 30 pikëve të Rasellit dhe 29 të Taunsit, mundi 129-124 Klivlendin jashtë fushe.

 

NBA – Rezultatet

Nju Jork – Oklahoma, 135-145

Klivlend – Minesota, 124-129

Uashington – Memfis, 102-92

Filadelfia – Juta Xhazz, 105-98

Çikago – Denver, 103-126

Sakramento – Golden Stejt, 122-115

L.A. Lejkers – Bruklin, 116-103

.

Të Ngjajshme

Punëtorët e Apple në Francë nisin grevën për kushtet e punës në ditën e prezantimit të iPhone 15

Shkupi “harron” ditën botërore pa makina, qytetarët: S’ka transport, përdorim makinat

Pendarovski dhe Bytyqi vizituan kompani me pronar nga Maqedonia në Nju-Xhersi

admin

Leave a Comment