April 17, 2021
Portali Shprehja

Rekord viktimash nga Kovidi në vend, regjistrohen edhe 1 302 raste të reja

Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave nga Kovidi në vendin tonë. Në spitalet e vendit, si asnjëherë tjetër, kanë ndërruar jetë plotë 51 pacientë, 20 vetëm në Shkup. Ndërsa janë shënuar edhe 1 302 raste të reja nga 4 438 teste të kryera në laboratorët shtetërorë dhe privatë. Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 626 persona.

 

.

Të Ngjajshme

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Babai i pacientit: I shpreh ngushëllime familjes së vajzës që dhuroi zemrën

admin

Kamçev me kallëzime penale ndaj gjykatësve

admin

Leave a Comment