January 21, 2021
Portali Shprehja

REKORDI: “Sulmuesi më i mirë në dhjetë vitet e ardhshme”… Haaland thyen Messi dhe Ronaldo!

Alessandro Costacurta lartëson Erling Haaland, qendër sulmuesin e Borussia Dortmund. Nga studiot Sky Sport, legjenda e Milanit, vlerëson potencialin e norvegjezit dhe në deklaratën e tij është i bindur për diçka.

“Ai është potencialisht numri 9 më i mirë i dhjetë viteve të ardhshme. Herën e parë që e pashë, dukej si Vieri.

Në fillim ai ishte njësoj si Bobo që ka shënuar qindra gola, por ai më duket edhe më shpejt se ai… “.

Falë dy golave ​​të shënuar në Bruges-Borussia Dortmund, Erling Haaland ka arritur 14 gola të përgjithshëm në Ligën e Kampionëve.

Talentit norvegjez të vitit 2000 iu deshën vetëm 11 ndeshje për të arritur këtë numër.

Askush nuk bëri më mirë se ai, madje as gjigandët Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo.

.

Të Ngjajshme

United përmbys Fulham, Pogba e kthen në krye me një gol të çmendur!

admin

SUPERKUPA: Pirlo nuk feston, Insigne shpërthen në lot (VIDEO+FOTO)

admin

Ronaldo paralajmëron Milanin dhe Interin: Nuk jemi dorëzuar ende! Prisni…

admin

Leave a Comment