November 23, 2020
Portali Shprehja

Revista Charlie Hedbo karikaturizon Erdoganin, e portretizon në skena ero tike

 

Revista satirike Charlie Hebdo në numrin e saj të radhës këtë të martë i ka dedikuar në faqen e saj të parë një karikaturë të presidentit turk Regep Taip Erdogan duke e ironizuar atë.

Siç shihet në foto, kopertina e Charlie Hebdo i ka dedikuar presidentit turk një karikaturë të sikletshme.

Franca dhe Turqia janë në kulmin e marrëdhënieve të tyre të këqija diplomatike, teksa replikat në distancë mes dy liderëve politikë vijojnë të prodhojnë tension.

https://mobile.twitter.com/Charlie_Hebdo_/status/1321134572105572352?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1321134572105572352%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Frevista-charlie-hedbo-karikaturizon-erdoganin-e-portretizon-ne-skena-erotike%2F

Të Ngjajshme

Osmani: BE-ja të kërkojë ndryshimin e Kushtetutës nga Serbia, e jo nga Kosova

admin

Spanja në janar fillon planin e vaksinimit

admin

Shesheli kërkon që ushtria serbe të futet në Kosovë

admin

Leave a Comment