June 27, 2022
Portali Shprehja

Revoltohet shqiptarja nga Sanxhaku: Ne puthim duart e armiqve dhe shkatërrojmë njerëzit tanë, Gorani…

Qytetarja nga Sanxhaku, Amina Nuraj e cila me krenari ka thënë vazhdimisht që është shqiptare, ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook lidhur me diskriminimin që iu bëhet shqiptarëve në atë pjesë nga Serbia.

Tact Watches

Ajo ka thënë se ndër vite i është rrezikuar jeta në përpjekjet për ta kthyer kombin shqiptar në Sanxha, por që nuk është falënderuar kurrë as nga Kosova e as nga Serbia.

Ajo ka theksuar se arsyeja pse ne kemi dështuar si komb është se ne puthim duart e armiqve dhe shkatërrojmë njerëzit tanë.

Postimi i plotë:

Unë, që vura jetën time në rrezik dhe u zotova se do ta kthej kombin shqiptar në Sanxhak, kurrë nuk kam marrë asnjë falënderim as nga Kosova dhe as nga Shqipëria, dhe një serb, Gorani është i privilegjuar që është një qytetar nderi i Tiranës.

Në 100 vjet, askush nuk lejohej të ngrinte zërin kundër asimilimit në Sanxhak si unë, por ata as nuk mund të nostrifiskojnë diplomën time në Republikën e Kosovës.

Arsyeja pse ne kemi dështuar si komb është se ne puthim duart e armiqve dhe shkatërrojmë njerëzit tanë.””

AMINA NURAJ

Të Ngjajshme

Sveçla: S’ka asnjë shtetas kosovar duke luftuar në Ukrainë

admin

Analiza e The Times/ Boris Johnson paralajmëroi Macronin në takimin e G7: Mos i krijo Putinit hapësirën për të manipuluar

admin

Kryetari i Preshevës nesër viziton nesër Kadri Veselin në Hagë

admin

Leave a Comment