May 12, 2021
Portali Shprehja

Rezulton i suksesshëm peticioni, NETFLIX e njeh Kosovën si shtet – Iliria News Agency

Rrjeti ndërkombëtar i filmave “Netflix” e ka njohur më në fund shtetësinë e Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur inicuesi i peticionit për shtimin e Kosovës në listën e shteteve, Sovran Hoti, shkruan lajmi.net.

Ai ka thënë se kjo është arritur pas 37 mijë nënshkrimeve që iu bënë peticionit.

“Netflix ka shtuar Kosovën në listën e shteteve me kodin telefonik +383 në platformën e tyre. Presim t’pasoj e njëjta edhe për vendnodhjen e përdoruesve kosovarë”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Nuk u deshtën 200 mijë, me 37 mijë nënshkrime dhe rreth 2 muaj, Netflix e dëgjoi thirrjen tonë.

Netflix ka shtuar Kosovën në listën e shteteve me kodin telefonik +383 në platformën e tyre. Presim t’pasoj e njëjta edhe për vendnodhjen e përdoruesve kosovarë.

Faleminderit të gjithëve që më keni mbështetur në këtë arritje simbolike, por të dinjitetshme!. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Bashkëshorti i saj mburret me nusen Donikë dhe miqësinë me shqiptarët – Iliria News Agency

admin

Izraeli zotohet për sulme pambarim në Gaza/ 43 palestinezë e pesë izraelitë të vdekur, OKB e quan ‘luftë e hapur’ – Iliria News Agency

admin

Në Serbi 40 euro janë shitur në të zezë vaksinat anti-COVID për qytetarë të Maqedonisë – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment