September 25, 2022
Portali Shprehja

Rikthehen në funksion linjat rezervë të kontrolluara nga Rusia në termocentralin bërthamor të Ukrainës

Të tre linjat rezervë të energjisë në termocentralin bërthamor Zaporizhia në Ukrainë, të kontrolluar nga Rusia, janë restauruar, tha sot Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA), pasi linjat e para u rifilluan të shtunën.

“Njëra prej tyre tani furnizon termocentralin bërthamor Zaporizhia me energji elektrike të jashtme të nevojshme për ftohje dhe funksione të tjera thelbësore të sigurisë,” tha në një deklaratë Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike, duke shtuar se dy linjat e tjera janë rezervë.

.

Të Ngjajshme

Rritja e çmimeve të energjisë falimenton qindra kompani në Gjermani

Automjeti i shefit të Shtatmadhorisë Vasko Gjurçinovski përfshihet nga flakët ndërsa ishte në lëvizje, nuk ka të lënduar

admin

Studimi: Të shikuarit TV me fëmijën mund të ndihmojë zhvillimin e tij njohës

Leave a Comment