January 21, 2021
Portali Shprehja

Rivaliteti BDI-Besa bllokon formimin e Komisioneve Parlamentare

Janë thelluar dallimet mes LSDM dhe BDI-së për ndarjen e trupave punues në Kuvend. Shkak është Lëvizja Besa e cila sipas informacioneve të Alsat nuk heq dorë nga kërkesa për ta udhëhequr Komisionin për Çështje Evropiane. Ditë më parë mësohet se Zoran Zaev dhe Bilall Kasami kanë zhvilluar bisedë telefonike për të gjetur zgjidhje mbi zhbllokimin e punës në Kuvend. Deri në gjetjen e kompromisit punët në Kuvend do të mbeten pezull.

Të Ngjajshme

Kërcënimet në autobusin e Shkupit, dy persona akuzohen për dhunë

admin

Fetai në fjalët përfundimtare: Spekulim, viktimat nuk janë njohur me fëmijët e Veljanoskit

admin

Fetai: Nuk ka prova që lidhin Veljanovskin me rastin “Monstra”

admin

Leave a Comment