November 29, 2021
Portali Shprehja

RMV meriton nisjen e negociatave në dhjetor

Kryeministri Zoran Zaev ka pritur në takim ministrin federal për punë të jashtme të Austrisë, Mihael Linhart.

Në takim, siç kumtojnë nga shërbimi për media i Qeverisë, “është theksuar mbështetja e fortë e Republikës së Austrisë për vazhdimin e procesit të zgjerimit të BE-së me vendet nga Ballkani Perëndimor dhe konkretisht për fillimin e negociatave të BE-së me Republikën e Maqedonisë së Veriut, në dhjetor të këtij viti”.

Tact Watches

Është shprehur edhe interesim i madh i Austrisë për investime të reja në vend, thuhet më tej në njoftim./TV21

Të Ngjajshme

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

admin

Bora mbulon Kodrën e Diellit, bllokohen disa makina

admin

Ndalohet hyrja në Izrael për 14 ditët e ardhshme

admin

Leave a Comment