July 2, 2022
Portali Shprehja

Roma largon fantazmat dhe siguron Europa League, sido që të shkojë në Tiranë! Verdiktet

Roma shkon në Europa League, pavarësisht se si do të përfundojë në Tiranë finalja e Conference League ndaj Feyenoord. Me Torinon mjaftojne 45′ e para per te shenuar dy gola dhe per te menaxhuar me pas duke shenuar edhe te tretin.

Kjo ndeshje mbyll Serinë A 2021/22 në mënyrën më të mirë të mundshme per ekipin e Jose Mourinhos, qe duhet te festoje suksesin fale njeriut gol Abraham, me dy gola ne pjesen e pare. Me pas eshte kapiteni Pellegrini qe shenon te tretin, ne nje ndeshje qe pa dy penallti per verdhekuqte.

Tact Watches

Tashme, ne Serie A, gara ka mbetur mes Atalanta-s dhe Fiorentina-s per nje vend ne Conference League, sepse vetem nese Roma do te perfundonte e teta do te shtohej nje vend tjeter per ne Europa League por keshtu eshte plotesuar kuadrari.

Pra, 4 te parat, Milan, Inter, Napoli dhe Juventus ne Champions ndersa pas tyre Lazio dhe Roma. 90 minutat e fundit do te vendosin njeren mes Atalanta-s dhe Fiorentina-s.

Sakaq, nje tjeter gare qe ka mbetur eshte ajo e titullit me dy pike te ndara mes Milan dhe Inter. Kuqezinjte shkojne ne Reggio Emilia ndaj Sassuolo-s ndersa zikalterit presin Sampdorian. Ndaj dy ekipeve pa objektiva.

Milanit i mjafton edhe 1 pike per t’u shpallur kampion. Sakaq, Interi duhet te fitoje dhe shpresoje te humbja e Milanit. Edhe ne garen per mbijetese luhet mes Salernitana dhe Cagliari. Nese skuadra e Salernos fiton ndeshjen e saj ndaj Udinese, atehere shpeton edhe nese fiton Cagliari.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-37475”));

.

Të Ngjajshme

“Ëndërroj Barçën”, Gnonto: Në 2018-ën qava për Inter-in

admin

Nga 406 mijë në 1.1 mln euro: ja sa fitojnë më të pasurit e futbollit në javë

admin

E PABESUESHME! 40-vjeçari Reina drejt kthimit në La Liga, tek ekipi ku ishte 17 vite më parë

admin

Leave a Comment