October 21, 2021
Portali Shprehja

Roma, Zaniolo rrezikon një skualifikim të gjatë? Gjesti i tij nuk kaloi pa u dalluar

Një gjest ka ndezur mediat sociale dhe që tani mund t’i kushtojë një skualifikim.

Po flasim per Nicolò Zaniolo, qe duke u kthyer në dhomat e zhveshjes në Olimpico, në fund të ndeshjes kundër Lazios, iu drejtua një gjesti vulgar tifozëve të Lazios që e ofenduan. Ai së pari preku b*let, pastaj bëri gjestin e brirëve me gishta!

Duket se reagimi i Zaniolo ndaj kritikave dhe fyerjeve tashmë është parë dhe raportuar nga inspektorët e Prokurorisë Federale. Prandaj, gjyqtari sportiv i Serie A do të vendosë për episodin. Por a rrezikon ai vërtet një skualifikim të gjatë?

Është vetëm raporti zyrtar që është autentik dhe vetëm atë Gjykatësi Sportiv mund ta marrë parasysh për të vlerësuar rastin dhe për të caktuar sanksionin pasues. Ai nuk mund të përdorë dëshminë televizive përmes raporteve nga palët e treta siç janë përdoruesit e internetit për të ndëshkuar lojtarin (ose një anëtar tjetër të regjistruar) që kryen shkeljen.

Sa ndeshje jashte rrezikon Zaniolo? Ashpërsia e sanksionit është drejtpërdrejt proporcionale me atë që futet në raport, por për atë sjellje josportive mund të ndalet për të paktën një ndeshje. Nëse do të ishte kështu, ai do të humbiste vetëm ndeshjen e ardhshme të ligës kundër Empolit (e diel 3 tetor).

.

Të Ngjajshme

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Capello lartëson Juventusin, tregon aftësinë kryesore të Allegrit

admin

Leave a Comment