January 31, 2023
Portali Shprehja

Ronaldo dhe Georgina po shkelin ligjet në Arabinë Saudite, do të jetojnë bashkë edhe pse nuk janë të martuar zyrtarisht

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez po transferohen në Arabinë Saudite dhe do të jetojnë atje për dy vitet e ardhshme, aq sa të zgjasë kontrata për transferimin e portugezit me “Al Nasr”. Megjithatë, duke jetuar së bashku dhe duke mos qenë të martuar, ata po shkelin ligjet e vendit. Në Arabinë Saudite ekziston një ligj që nuk i lejon personat që nuk janë të martuar të jetojnë së bashku dhe është e ndaluar për ta të kapen për dore dhe të puthen në publik.

Gazeta spanjolle Sport thotë se ligji do të zbatohet edhe për Ronaldon dhe Georgina, edhe pse çifti ka pesë fëmijë. Sipas “Sport”, një avokat nga Arabia Saudite ka konfirmuar për gazetën se një ligj i tillë ekziston në vend.

“Ligji nuk e lejon zyrtarisht bashkëjetesën për çiftet e pamartuara, por autoritetet kanë mbyllur sytë vitet e fundit. Anëtari është aktiv në ligj dhe përdoret nëse lind një problem. Do të vlejë edhe për Ronaldon, por jam i sigurt se kanë rënë dakord se si ta anashkalojnë këtë pjesë të rregullores shtetërore përpara se ai të nënshkruajë kontratën me klubin”, tha avokati.

.

Të Ngjajshme

Këto ushqime duhen shmangur përpara se të shkoni në palestër

Ky është ushqimi më i keq për veshkat!

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë karikimit të telefonit tuaj

Leave a Comment