18.5 C
Skopje
July 16, 2019
Offside

Ronaldo e thotë me gojën plotë: “Unë jam nga Kosova” (VIDEO)

Tact

Cristiano Ronaldo njihet si një ndër sportistët më të popullarizuar në botë, falë trofeve kolektiv dhe individual të fituar gjatë karrierës së tij.

Ylli portugez është përdorues i rregullt i rrjeteve sociale dhe shpeshherë mund ta shohim ‘live’, teksa ndjekësit e tij janë të panumërt.

Kur është puna te ndjekësit e tij, nuk mungojnë as ata nga Kosova, transmeton Periskopi.

Në një LiveStream, Ronaldo lexon një koment ku thuhej: ”Im from Kosovo”, ndërsa videoja u bë virale në internet.

Në videon ku 34-vjeçari përmend Kosovën është shikuar plotë 211 mijë herë në Youtube.

 

https://www.youtube.com/watch?v=m3AeqZhrWv0&feature=player_embedded

Artikuj të ngajshëm

Benitez nuk e harron, merr ish-sulmuesin e Njukasëll në Kinë

shprehja

Politikë mizore nga pronarët e Interit, në Kinë nisin protestat

shprehja

VIDEO | Verrati dhuron spektakël, Mbape nuk i beson syve

shprehja