September 22, 2023
Portali Shprehja

Rooney hakmerret ndaj Ronaldo-s direkt nga TV: “Nuk luan as te klubi i tij…” (PAMJET)

Wayne Rooney-t iu kërkua nje mendim se cili duhet te luante titullar, kush duhet te ulej në stol dhe cili do te perjashtohej nga Lionel Messin, Harry Kane dhe Cristiano Ronaldo. Dy ish-shokët e skuadrës së Manchester United kanë bërë tituj pas intervistës “shpërthyese” të Ronaldos me Piers Morgan.

Në specialen me dy pjesë, ndërkombëtari portugez bëri akuza ndaj Glazers, Erik ten Hag dhe ish-shokëve të tij të skuadrës, ndër shumë gjëra të tjera. United thuhet se ka filluar procesin e ndërprerjes së kontratës së tij.

Një shok skuadre me të cilin ai kishte një problem në veçanti ishte Rooney, pavarësisht se dyshja luanin përkrah njëri-tjetrit në një epokë shumë të suksesshme për Djajtë e Kuq. Ronaldo aludoi se anglezi ishte disi xheloz për të, për shkak se ai “ende luan në nivelin më të lartë” ndërsa Rooney është tërhequr.

Kur u pyet se cili duhet te zbriste titullar, cili duhet te qendronte në stol dhe të mos ishte fare nga Messi, Kane dhe Ronaldo, ai u përgjigj (nëpërmjet Viacom18 Sports): “Do të më duhej ta nisja Messin. Unë do të vendosja në stol Harry Kane dhe do ta lija Ronaldon jashtë… ai nuk po luan as për klubin e tij”.

Wayne Rooney i është përgjigjur komenteve të Cristiano Ronaldos në intervistën e tij shpërthyese me Piers Morgan. Ronaldo adresoi atë që ai e perceptoi si kritikë nga Rooney në media pas pyetjes së gojës së Morganit nëse kapiteni portugez kishte më shumë paund në bankë apo ndjekës në Instagram.

“Kjo është një pyetje e mirë! Ndoshta e ngjashme!” Ai tha në përgjigjen e tij për Morgan. Morgan më pas shtoi: “Unë thjesht po përpiqem të kuptoj se si Wayne Rooney mund t’ju urrejë edhe më shumë.” Kjo e shtyu 37-vjeçarin të përgjigjej: “Jo vetëm ai, imagjinoni minjtë e tjerë që do të më kritikojnë edhe mua, por është mirë të jem ende nr 1”.

Ronaldo gjithashtu kritikoi Rooneyn më drejtpërdrejt në intervistë dhe tha: “Ndoshta [është xhelozi]. Ndoshta – sepse ai e përfundoi karrierën e tij në të 30-at. Unë jam ende duke luajtur në një nivel të lartë; Nuk do të them se jam më i bukur se ai, gjë që është e vërtetë.”

Rooney ofroi përgjigjen e tij ndaj komenteve në Globe Soccer Awards në Dubai, ku ish-kapiteni i Anglisë mori çmimin e karrierës së lojtarit. Ai i tha CNN: “Epo, dëgjoni, Cristiano Ronaldo është një lojtar fantastik dhe, siç e kam thënë më parë, ai dhe [Lionel] Messi janë dy lojtarët më të mirë ndoshta ne histori.

“Dhe, përsëri, nuk është një kritikë. Ajo që kam thënë është se mosha vjeteresohet per të gjithë dhe Cristiano padyshim që po e ndjen këtë dhe e ka të vështirë ta pranoje ate qe kam thene une..”.

“Natyrisht që ai ka bërë një intervistë që është bërë globale. Pak e çuditshme, disa nga komentet janë të çuditshme atje, por jam i sigurt se Manchester United do të merret me të pasi të ketë parë intervistën e plotë dhe ata do të ndërmarrin çfarëdo veprimi që duhet të ndërmarrin.”

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment