24 C
Skopje
July 15, 2019
Informacione Vendi

Rrahja e dy ish-ministrave të VMRO-së në burg, LSDM: Skenaristët janë Mickoski dhe Gruevski

Tact

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “skenaristë të incidentit të sotëm janë Mickoski dhe Gruevski dhe këto dy po bëjnë përpjekje përmes skenarë të ndryshëm shpërqendrojnë publikun”.

“Mediat dhe internet portalet e afërta të OBRM-PDUKM-së sot kanë publikuar lajme të pasakta dhe të rreme si pjesë e këtij skenari”, tha Kostadinov duke shtuar sjellja e Micskoskit dhe është dëshmi për këtë posaçërisht për shkak se Jankieski s’ka pasur aspak lëndime trupore.

Kostadinov tha se LSDM dënon ashpër incidentin e sotëm në Shuto Orizare dhe falë intervenimit të shpejtë të institucioneve nuk arriti provokimi dhe skenari i paramenduar i Mickoskit dhe Gruevskit.

“Presim nga të gjitha institucionet kompetente ta zbardhin rastin. S’do lejojmë Mickoskin dhe Gruevskin ta fusin Maqedoninë e Veriut në kriza të reja dhe tensione”, tha zëdhënësi duke thënë se përgjegjësi për 27 prillit patjetër të ketë.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Krifca: I kam disa fjalë për Zoran Zaevin

shprehja

Sela pranon ftesën për takimin e liderëve, ja përgjigja drejtuar Zaevit

shprehja

“Bomba” të reja të El Chekës për tenderë, biseda mes vëllait të Ahmetit dhe Xhaferit (VIDEO)

shprehja