October 1, 2023
Portali Shprehja

Rrëzohet një avion bombardues rus në Volgograd

Një bombardues Su-24 i forcave ajrore ruse është rrëzuar sot në rajonin e Volgogradit, sipas ministrisë ruse të Mbrojtjes.

Aeroplani ishte në një fluturim stërvitor dhe nuk ishte i armatosur, sipas të njëjtit burim.

Ai u rrëzua në një vend të shkretë, ku ekipet e kërkim-shpëtimit kanë shkuar me helikopterët Mi-8 për të ndihmuar.

Shkaqet e rrëzimit mbeten të paqarta, si dhe fati i ekuipazhit.

.

Të Ngjajshme

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Leave a Comment