Rritet numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë

Numri i personave që vdesin nga koronavirusi në Spanjë është rritur në 514 në 24 orët e fundit – një rekord i përditshëm.

Gjithsej 2,696 njerëz kanë vdekur dhe janë 39,637 raste të konfirmuara, thotë ministria spanjolle e shëndetësisë, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Të ngjajshme

Zyrtarët paralajmërojnë përhapje të koronavirusit në SHBA

shprehja

Si t’i largojmë në mënyrë të sigurt ilaçet e vjetra?!

shprehja

Tre të dyshuar për coronavirus – mes tyre një fëmijë

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë