November 28, 2020
Portali Shprehja

Rruga drejt, debat për veton bullgare

Profesori bullgar, Anton Pançev është skeptik për zgjidhje të shpejtë të kontestit maqedono-bullgar, meqë sipas tij, përderisa Sofja në tavolinën e bisedimeve ulet me dokumente, Shkupi ulet me falsifikim të historisë. Thekson se Bullgaria nuk po e mohon identitetin e maqedonasve, por maqedonasit po e mohojnë identitetin bullgar. Intervistën e plotë me Pançevin mund ta ndiqni në emisionin e sotëm “Rruga Drejt”, ku rreth vetos bullgare do të flasin edhe politologu, Ognen Vangellov dhe profesori, Fati Iseni.

The post Rruga drejt, debat për veton bullgare appeared first on Alsat.

Të Ngjajshme

Osmani: Refuzimi nga ana e Bullgarisë do të ishte një gabim strategjik

admin

Osmani: Marrëveshja me Bullgarinë nuk parasheh bisedime për identitetin dhe gjuhën maqedonase

admin

28 viktima dhe 1 093 raste të reja me COVID

admin

Leave a Comment