3.7 C
Skopje
December 9, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Rruga e keqe në Taslixhe

Rruga “Mehmet Akif Ersoy” në Tastlixhe të Prishtinës ka mbetur rruga e vetme për banorët e kësaj lagje ngase rruga tjetër me kocka qe vjen prej udhëkryqit për ne Gërmi e Velani është e mbyllur për qarkullim tash e dy muaj.

“Këto dy gropa janë bërë nga ujësjellësi Prishtina, si pasoje e intervenimit në një gyp të shpërthyer. Gropa/prerja e parë është bërë gabimisht, kurse prerja e dyte është pastaj për gypin e shpërthyer. Pas intervenimit vetëm është mbuluar me dhe, kjo është gjendja”, thuhet në përshkrimin e fotografisë që e ka bërë faqja “Vrojtuesit e Prishtinës”. /Lajmi.net/

Artikuj të ngajshëm

Grubi komenton deklaratën e Menduh Thaçit

shprehja

Mosmarrëveshjet për poste mund të zgjasin pafundësisht, por LDK-së i ka kaluar koha

shprehja

Muki e Spasovski në një odë shqiptare në Likovë

shprehja