June 5, 2023
Portali Shprehja

Rud van Nistellroj, largohet nga PSV Aindhoveni

Pavarësisht vendit të dytë në renditje dhe triumfit në Kupën e Holandës, aventura e Rud van Nistelroj në stolin e PSV-së mori fund pas vetëm një sezoni.

Është vetë klubi i Aindhoven-it që e bën të ditur vendimin e marrë nga trajneri holandez, “me keqardhje të madhe”.

Para se ky vendim të bëhej publik në mediet holandeze u raportua për probleme mes klubit dhe teknikut, megjithatë ende nuk dihen arsyet e vërteta që çuan në “divorcin” mes PSV-së dhe Rud van Nistelroj.

.

Të Ngjajshme

Për shkak të problemeve teknike, Boeing ka vonuar fluturimin e parë me njerëz të Starliner

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

Leave a Comment