May 23, 2022
Portali Shprehja

“Rudiger është i Real Madrid: klauzola është e bujshme”

Sipas lajmit të publikuar nga e përditshmja spanjolle Marca në faqen e parë, Antonio Rudiger duket se është një lojtar i ri i Real Madrid-it.

Mbrojtësi, i cili në një moment të parë është ndjekur edhe nga Juventus-i, ka qenë drejt skadencës së kontratës me Chelsea-n dhe duket se ka arritur një marrëveshje me madrilenët.

Tact Watches

Pasi ka kaluar me sukses vizitat mjekësore, Rudiger duket se është gati të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare për rreth 9/10 milionë euro në sezon, përveç një bonusi të majmë për firmën.

Gjithashtu, në marrëveshjen e mes lojtarit dhe Los Blancos duket se është përfshirë edhe një klauzolë e frikshme për prishjen e parakohshme të kontratës: 400 milionë euro.

29-vjeçari do të jetë një përforcim i rëndësishëm për Real Madrid jo vetëm në mbrojtje, por edhe në sulm. Në fakt, në 50 ndeshjet e luajtura me Chelsea-n në këtë sezon, Rudiger ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 4 asiste.

.

Të Ngjajshme

“Çfarë do të më kishte thënë Mino?”, Ibrahimovic: Të vjedhim sa më shumë të mundemi

admin

Barcelona e mbyll me humbje, gafë e pabesueshme nga Traore (Pamjet)

admin

“Do të luaj me fituesin e Championsit”, ylli arrin marrëveshjen me Real-in dhe Liverpool-in

admin

Leave a Comment