October 6, 2022
Portali Shprehja

Ruiz mund Ortizin me taktikën e njëjti si ndaj Xhoshua-s

Endi Ruiz mundi Luis Ortiz-in me vendim unanim, duke shënuar tre rrëzime mbresëlënës rrugës drejt triumfit. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda tregoi ndezje të shpejtësisë së rrezikshme të goditjeve që përdori për të rrëzuar Entoni Xhoshuan në vitin 2019 dhe bëri thirrje për një luftë me Deontej Uajlderin, pasi u konfirmua fitorja.

Lufta filloi me Ortiz që u përpoq të merrte kontrollin nëpërmjet goditjes së tij që e lëshoi në minutën e hapjes.  Megjithatë, Ruiz nuk u frikësua dhe përdori shpejtësinë e tij të famshme në peshën e rëndë për të kapur kubanin me disa goditje të pastra, transmeton telegrafi. Megjithatë, për fat të keq për Ortizin, meksikano-amerikani nuk kishte ndërmend të hidhte avantazhin e tij dhe bëri mjaftueshëm për të arritur deri në fund. Ai fitoi me vendim unanim me rezultatet 113-112, 114-111, 114-111. /Reporteri

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 55 raste të reja me virus

admin

Maqedoni, 11 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

admin

“Pritja e gjatë për në BE, na detyroi të marrim pasaporta bullgarë”

admin

Leave a Comment