October 4, 2023
Portali Shprehja

Rumani – Kosovë, ndeshja rifillon për disa minuta

UEFA me gjyqtarët po e mbajnë një takim dhe sipas Klan Kosova nga vendi i ngjarjes raportohet se ndeshja do të fillojë për pak minuta, por nëse përsëriten thirrjet ndaj Kosovës dhe shfaqen transparente, ndeshja do të suspendohet.

Kujtojmë se tifozët e Rumanisë e kanë fishkëllyer himnin e Kosovës dhe sfida është ndërprerë për shkak të një transparenti të vendosur nga tifozët e Rumanisë ku shkruan “Kosova është Serbi”.

Ndeshja e parë ndërmjet Kosovës dhe Rumanisë, e zhvilluar në muajin qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pati përfunduar pa gola.

Rumania renditet në vendin e dytë në Grupin I, me 9 pikë, nga pesë ndeshje, teksa Kosova pozicionohet në pozitën e pestë me katër pikë.

.

Të Ngjajshme

Facebook dhe Instagram mund bëhen me pagesë

Deponia e Nakushtakut prap tymon, dikush e ndez zjarrin natën

admin

Gratë do të lejohen të votojnë për herë të parë në një seancë të Sinodit të Peshkopëve të Kishës Katolike Romak

Leave a Comment