June 27, 2022
Portali Shprehja

Rusët grabisin të vjelat e qershive dhe lulediellit në Ukrainë

Forcat pushtuese ruse në Melitopol, në Ukrainën jugore, po grabisin të vjelat e qershive dhe lulediellit, pretendon kryebashkiaku lokal.

Tact Watches

Ivan Fedorov akuzon trupat ruse për grabitjen e dy kompanive lokale të qershisë, duke marrë 100% të të vjelave.

Rusët po paguanin gjithashtu shuma të vogla për fermerët e vegjël për qershitë, tha ai, në komentet e raportuara nga agjencia e lajmeve Unian me bazë në Kiev.

Fedorov pohoi gjithashtu se të vjelat e lulediellit po eksportoheshin në Krime me kamion dhe tren.

Ai tha se rusët filluan të marrin farat e lulediellit  si nga fermerët ashtu edhe nga kontejnerët në fillim të kësaj jave.

.

Të Ngjajshme

Vendet e G7-së ndalojnë importin e arit nga Rusia

Golden Stejt, nga 450 mln shkon në 5.5 miliardë dollar!

Medison Kejs, anulon pjesëmarrjen në Uimbëlldon

Leave a Comment