11.8 C
Skopje
April 15, 2019
Informacione Vendi

Rusia nuk e njeh emrin e ri të Maqedonisë

Tact

Ambasada e Rusisë në Shkup në profilin e saj në “twiter” ka publikuar se për Rusinë edhe më tej vendi mbetet Republika e Maqedonisë, edhe përkundër faktit që të premten në Kuvend me shumicë prej dy të tretave u votua nevoja për ndryshimin e emrit Kushtetues.

“Rusia e njeh Republikën e Maqedonisë me emrin kushtetues më shumë se 26 vite më parë dhe qëndrimin e saj nuk e ndryshon”, qëndron në publikimin në twitter, transmeton SHENJA.

.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Siljanovska: Nuk do të lejoj partizimin e pushtetit

shprehja

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

shprehja

Fshehja e skandalit të përgjimeve, thasë të zinj me letra dhe regjistra ishin djegur në periferi të Shkupit

shprehja