February 25, 2021
Portali Shprehja

Ruskovska: Po shqyrtojmë kërkesën për paraburgim, por një rrethanë lehtësuese është që Mijalkovi u paraqit vetë

Prokurorja Vilma Ruskovska gjatë mbrëmjes së sotme në një prononcimi pranë Prokurorisë tha se do të merrte parasysh nëse do të kërkonte paraburgim për Sasho Mijalkovin, por vuri në dukje se një rrethanë lehtësuese për të është që ai u vetëdorzua në Prokurori.

  Ne do të shqyrtojmë nëse do të kërkojmë paraburgim në burg. Ishte një ditë e vështirë për ne. Do të vendosim me kolegët, por gjithsesi një rrethanë lehtësuese është që ai u vetedorëzua në Prokurori. Gjatë bisedës me avokatin e tij, konkluduam se ai bëri një gabim duke mos raportuar. Unë absolutisht nuk besoj se ai ishte i sëmurë, gjithsesi do të shohim- tha Ruskovska.

.

Të Ngjajshme

Mariçiç: I kënaqur dhe krenar për epilogun pozitiv në rastin me Mijallkovin

admin

Mbyllet një lokal në Gostivar, arrestohet pronari

admin

Padi 27 vjeçarti nga Koliçani i Epërm për armëmbajtje pa leje dhe municion

admin

Leave a Comment